aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Technik programista ze specjalizacją Sztuczna inteligencja – klasa patronacka Intel

Zainteresowanie technologiami informacyjnymi i rosnącym potencjałem sztucznej inteligencji skłania wielu młodych ludzi do poszukiwania kierunków edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie pasji i zdobycie praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. W odpowiedzi na te potrzeby, Technikum Teb Edukacja w Warszawie oferuje specjalizację "Technik programista ze specjalizacją Sztuczna inteligencja" wspieraną przez firmę Intel®, stanowiącą solidną podstawę dla przyszłej kariery w branży IT.

Kierunek Technik programista – więcej niż nauka kodowania

Technik programista to zawód, który w coraz większym stopniu wiąże się z przyszłością rynku pracy. Specjalizacja w sztucznej inteligencji otwiera przed absolwentami drzwi do dynamicznie rozwijającej się branży, gdzie zapotrzebowanie na specjalistów rośnie z każdym rokiem. Program nauczania w Technikum Teb Edukacja obejmuje nie tylko podstawy programowania, ale również zaawansowane techniki związane z AI.

Edukacja z myślą o przyszłości

Program nauczania kształtuje nie tylko umiejętności techniczne, takie jak tworzenie i administrowanie stronami internetowymi czy projektowanie aplikacji mobilnych. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia i efektywniejsze przyswajanie wiedzy.

W ramach specjalizacji Sztuczna inteligencja uczniowie uczestniczą w kursach e-learningowych, które oferują szerokie spektrum kompetencji – od statystyki, przez programowanie w języku Python po zaawansowane techniki uczenia maszynowego. Dzięki współpracy z firmą Intel®, uczniowie mają szansę na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego ich umiejętności.

Zastosowanie praktyczne w rzeczywistym świecie

Specjalizacja przygotowuje do pracy, w której absolwenci będą mogli stosować zdobytą wiedzę w praktycznych zastosowaniach, projektując rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować wiele sektorów gospodarki. Umiejętności nabyte podczas nauki pozwalają na tworzenie innowacyjnych projektów, które są cenione zarówno w sektorze technologicznym, jak i wielu innych branżach, które coraz chętniej sięgają po rozwiązania oparte na AI.

Perspektywy zawodowe i rozwój

Absolwenci mają otwarte drogi do kariery w dynamicznych sektorach IT, gdzie sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę. Możliwości zatrudnienia nie ograniczają się tylko do dużych korporacji technologicznych, ale obejmują także startupy, firmy konsultingowe oraz instytucje publiczne, które inwestują w digitalizację i automatyzację procesów.

Podsumowując, kierunek "Technik programista ze specjalizacją Sztuczna inteligencja" to inwestycja w przyszłość. Daje on solidne podstawy teoretyczne i praktyczne, otwierając przed młodymi ludźmi drzwi do ekscytującej i dynamicznie rozwijającej się branży. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą być na froncie technologicznego postępu, tworząc nowe, inteligentne rozwiązania, które będą miały realny wpływ na współczesny świat.

Artykuł na podstawie strony:

https://technikum.pl/miasto/warszawa/kim-mozesz-zostac/technik-programista-ze-spec-sztuczna-inteligencja-klasa-patronacka-intel/


Polityka Prywatności