aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Technik informatyk i e-sport – nowatorska klasa patronacka MSI

W świecie, gdzie technologia i gry komputerowe rozwijają się w zaskakującym tempie, edukacja również musi nadążać za trendami. We Wrocławiu, w ramach Teb Edukacji, powstała klasa patronacka MSI, która łączy w sobie naukę zawodu technika informatyka z pasją do e-sportu. To propozycja dla młodych osób, które nie wyobrażają sobie życia bez komputerów i gier, a ich marzeniem jest praca w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Kto to jest technik informatyk?

Technik informatyk to specjalista, który czuje się jak ryba w wodzie w każdej sytuacji związanej z komputerami. Od budowania nowych maszyn, przez tworzenie sieci lokalnych, aż po zarządzanie dużymi bazami danych – nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W klasie patronackiej MSI uczniowie mają okazję nie tylko zdobywać teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności dzięki nowoczesnemu sprzętowi i oprogramowaniu dostarczanemu przez firmę MSI.

Połączenie nauki i pasji: e-sport w edukacji

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie młodych osób e-sportem, Teb Edukacja, we współpracy z firmą MSI, otworzyła klasę, która pozwala uczniom rozwijać swoje umiejętności gamingowe. Uczniowie nie tylko uczestniczą w zajęciach związanych z techniką komputerową, ale również mają możliwość uczestniczenia w profesjonalnej lidze e-sportowej oraz organizacji turniejów. Współpraca z MSI Polska przynosi dodatkowe korzyści, takie jak praktyki zawodowe w dziale serwisu MSI we Wrocławiu dla najlepszych uczniów, a także uczestnictwo w wybranych wydarzeniach e-sportowych.

Profesjonalne wyposażenie i unikatowy program

Sale lekcyjne w Teb Edukacji są wyposażone w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie gamingowe, co pozwala na naukę w warunkach zbliżonych do profesjonalnych e-sportowych aren. Program nauczania jest unikatowy w skali Europy i obejmuje, oprócz podstaw informatyki, treningi esportowe, organizację zawodów oraz naukę o nowych mediach i multimediach. Uczniowie mają również możliwość uczestniczenia w konferencjach branżowych i warsztatach, na przykład z produkcji krótkich filmów video.

Perspektywy po ukończeniu szkoły

Absolwenci kierunku technik informatyk w Teb Edukacji są przygotowani do pracy w różnych dziedzinach związanych z IT i gamingiem. Mogą rozpocząć karierę w serwisowaniu i naprawianiu urządzeń techniki komputerowej, administrowaniu systemami operacyjnymi, jak również w projektowaniu i administracji stronami internetowymi oraz aplikacjami. Ponadto, dzięki umiejętnościom nabytym podczas e-sportowych zajęć, mogą także zaistnieć w rosnącej branży sportów elektronicznych.

Dla młodych osób marzących o połączeniu pasji do gier z solidnym zawodem technika informatyka, klasa patronacka MSI w Teb Edukacji we Wrocławiu może być idealnym miejscem, by te marzenia zrealizować. To inwestycja w przyszłość w branży, która z każdym rokiem staje się coraz ważniejsza na globalnym rynku pracy.

Artykuł na podstawie strony Teb Edukacja:

https://technikum.pl/miasto/wroclaw/kim-mozesz-zostac/technik-informatyk-i-e-sport-klasa-patronacka-msi/


Polityka Prywatności