aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Wyprawka szkolna online

informacje: dla ucznia

Koniec sierpnia oznacza, że szkoła za pasem. To ostatni dzwonek na zakup wyprawki szkolnej. Coraz więcej rodziców rezygnuje ze sklepowych kolejek i decyduje się na zakupy przy użyciu domowego komputera. Zanim przystąpimy do zakupów, warto sprawdzić co i gdzie kupujemy, żeby nie trafić ze stacjonarnego deszczu pod internetową rynnę.

Już 90% polskich internautów kupuje przez Internet, teraz także przybory szkolne są nabywane online. Dzięki temu nie trzeba stać w długich kolejkach, wybierać spośród ograniczonego asortymentu stacjonarnych sklepów czy porównywać cen w różnych, często oddalonych od siebie marketach.


Na co zwrócić uwagę kupując przez Internet


Decydując się na zakupy online ważne jest sprawdzenie wiarygodności danego sklepu. Niezbędne dane kontaktowe i informacje o sprzedawcy, jak również zasady zakupu znajdziemy w regulaminie, który powinien być dostępny dla każdego klienta na stronie internetowej sklepu. Jeżeli sprzedawca nie udostępnia takich danych, warto rozejrzeć się za interesującymi nas produktami w innym miejscu.

W regulaminie sklepu internetowego powinna znaleźć się informacja o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dniu od otrzymania towaru, dlatego nie trzeba się obawiać, że dany produkt nie spełni wymagań naszych lub naszego dziecka.

Wakacje to sezon promocji, a w sierpniu sięgają one nawet 80%. Jeżeli znamy listę potrzebnych przedmiotów z odpowiednim wyprzedzeniem, warto zdecydować się na zakupy wcześniej, aby nabyć niektóre z nich po okazyjnej cenie. Tyczy się to również ubrań i butów dla dzieci (także sportowych), oferowanych przez popularne sieciówki. Należy przy tym pamiętać, że średni czas dostawy zamówionych produktów to 2-3 dni lub dłużej. Podczas zakupów w sieci warto zatem złożyć zamówienie odpowiednio wcześniej, aby wysłać dzieci do szkoły z wyposażonym tornistrem.

źródło: MEN, CKE
, portale edukacyjne
Polityka Prywatności